دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

خرید جوراب ، جوراب نانو

امروزه جوراب بافی به یکی از زمینه های مهم و پول ساز، در صنعت مد و پوشاک تبدیل شده است. در جوراب بافی درآمد زایی در سطح دنیا به دو صورت انجام میشود، یکی از موارد تولید و به روز کردن دستگاه های جوراب بافی می باشد. اگر به پیشینه تویلد جوراب نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که دستگاه های جوراب بافی تا چه میزانی در طول زمان پیشرفت کرده اند.

امروزه از دو دستگاه جوراب بافی مکانیکی و یا دستگاه جوراب بافی کامپیوتری که به آن تمام اتومات هم می گویند، برای تولید جوراب استفاده می شود. این دو دستگاه تفاوت های بسیاری با هم دارند، در واقع نمونه تمام اتومات این دستگاه یک نسخه کامل شده و پیشرفته نمونه مکانیکی می باشد. در ادامه سعی داریم شما را بیشتر با دستگاه تمام اتومات جوراب بافی آشنا کنیم.

تولید جوراب توسط دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

دستگاه های موجود در کشور عموما ساخت کشور چین می باشند و در انواع 84، 96، 102، 120، 132، 144، 168، 176، 200 و 220 سوزن موجود هستند که برای تولید جوراب های بچگانه، زنانه و مردانه مورد استفاده قرار می گیرند. تولید انواع جوراب ها، در طرح ها و سایزهای مختلف توسط این دستگاه بسیار راحت تر از دستگاه جوراب بافی مکانیکی انجام می شود.

این دستگاه از انواع نخ ها در تولید جوراب پشتیبانی می کند. در این امر یک سری آنتن که به ریگلاژ (درجه تنظیم) مجهز هستند تعبیه شده است، که بعد از نصب به صورت جداگانه در پشت دستگاه قرار می گیرد. این آنتن ها داری سنسور توقف هوشمند می باشد که در هنگام پاره شدن یا کشیدگی نخ، سنسور وارد عمل شده و دستگاه را کاملا متوقف می سازد. وجود این سنسور در دستگاه جوراب بافی کامپیوتری باعث میشود تا ضایعات کم تری در فرایند تولید جوراب ایجاد شود، در نتیجه در هزینه ها به نوعی صرفه جویی می شود.

خرید جوراب عمده ، جوراب نانو

پذیرش تنوع رنگی

شما با داشتن دستگاه جوراب بافی تمام اتومات در تولیدی جوراب خود، می توانید از مزیت دیگر این دستگاه یعنی پذیرش تنوع رنگی با کیفیت های متنوع بهره مند شده و به تولید و پخش جوراب هایی با طرح های متنوع بپردازید. لازم به ذکر است که بگوییم این دستگاه حداکثر شانزده رنگ مختلف برای تولید جوراب می تواند پشتیبانی کند، که وجود رنگ های مختلف در ایجاد طرح های متفاوت بسیار موثر بوده و می توانید متناسب با همه سلیقه ها جوراب تولید کنید.

سیستم PLC

بر خلاف دستگاه های جوراب بافی مکانیکی، این دسته از دستگاه ها به تکنولوژی PLC (کنترل کامپیوتر) مجهز می باشند. عملکرد این دستگاه اتوماتیک بود و دارای یک پنل کاربری ساده و قابل فهم برای کاربران می باشد. برای توضیح بیشتر باید گفت، از یک قسمت کامپیوتری برای رابط کاربری در این دستگاه استفاده شده است. با استفاده از این سیستم در دستگاه جوراب بافی به راحتی می توان از طریق بخش نرم افزاری، با دقت بسیار بالا به کنترل بخش های مکانیکی آن پرداخت.

قابلیت دوبل کاری

این دستگاه ها این قابلیت را دارند تا برخی از قسمت های جوراب را که نیاز است به صورت دو لایه ببافند. این کار باعث می شود تا کیفیت تولید جوراب بالا رود و شانس خرید جوراب از تولیدی شما توسط مشتریان افزوده می شود.

برخی تجهیزات اختصاصی در دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

شما در این دستگاه شاهد یک تب جداگانه برای کنترل سرعت خواهید بود. این ویژگی هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد، که بخواهیم دستگاه را گرم و یا عیب یابی نماییم. علاوه بر این یک استپ موتور نیز در دستگاه تعبیه شده و وظیفه اش کنترل کش درون جوراب می باشد.

همانطور که گفتیم آنتن ها دارای سنسور توقف می باشند، ولی علاوه بر آن قسمت های دیگری که در بافت درگیر می باشند نیز از این سنسورها استفاده می کنند. به این صورت که هنگام شکستن سوزن، پلاتین و نامیزان کارکردن قسمتی از بافت، سنسورها دستگاه را از حرکت بازمی دارند.
لازم به ذکر است در صورت بروز مشکل و یا هر نقص فنی دستگاه این مشکل را به صورت تصویری روی صفحه نمایش نشان می دهد.

تولید و پخش جوراب ، تولید جوراب

قسمتهای مکانیکی این دستگاه ها به وسیله شیرهای برقی خاصی که به آنها پنماتیک می گویند حرکت می کنند و نیازی به نیروی خارجی نیست. این پنماتیک ها به یک کمپرسور با گیج قابل کنترل متصل میشوند که هوای ایجاد شده درون کمپرسور، آنها را به حرکت در می آورد.

دستگاه جوراب بافی کامپیوتری مجهز به یک نرم افزار کاربری مخصوص جهت طراحی روی جوراب است.

این دستگاه در تکنولوژی ساخت خود از ۹ توپ نقشه بهره می برند که به کابر اجازه طراحی در تمامی طول جوراب بدون محدودیت فضا را می دهد. پس از طراحی توسط نرم افزار مربوطه،طرح مورد نظر را به وسیله فلش مموری از طریق پورت sub به دستگاه میدهیم. سپس مطابق نقشه طراحی شده، نخها را روی دستگاه قرار میدهیم. دستگاه به صورت اتوماتیک طرح راشناسایی میکند و آن را روی جوراب پیاده می سازد.

روغن کاری

این دستگاه مجهز به سیستم روغنکاری اتوماتیک می باشد. این امر، راه را برای کاربران خود مبنی بر دغدغه روغنکاری دستی قسمتهای مکانیکی و درگیر دستگاه هموار ساخته و به صورت اتوماتیک در یک بازه زمانی مشخص به وسیله پمپ روغن تعبیه شده درون خود، عمل روغنکاری را انجام می دهد. (دستگاههای مکانیکی نیاز به روغنکاری دستی و مداوم داشتند)

باطری دستگاه جوراب بافی کامپیوتری

این دستگاه های جوراب بافی همچنین دارای یک باطری ذخیره سازی اطلاعات می باشند که برای حفاظت ازبرنامه های ذخیره شده درساعات خاموش بودن دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. عمر این باطری بسیار بالاست و با عمل بکاپ گیری از اطلاعات ورودی همانند کامپیوترهای خانگی عمل ذخیره سازی اطلاعات را انجام میدهد. همچنین قابلیت ذخیره سازی اطلاعات بافت، مادامی که آن اطلاعات را به صورت دستی و از طریق فلش تغییر نداده ایم، را داراست.

و در آخر… !

همانطور که ملاحظه کردیم دستگاه جواب بافی کامپیوتری، یک ابزار خیلی مهم در تولید جوراب می باشد. این دستگاه با توجه به قابلیت های متعددی که دارد، تولیدی های جوراب را مجاب کرده است تا با تهیه و خرید این دستگاه میزان تولید خود را بالا ببرند.

در امر خرید جوراب توصیه می شود که به تولیدی های جوراب مجهز به این دستگاه مراجعه کنید.

تولید و پخش جوراب در این تولیدی ها به دلیل سرعت بالایی که در کل فرایند بافندگی دارند، افزایش می یابد و مردم می توانند دست به خرید جوراب به صورت عمده بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

با ما در ارتباط باشید...

×